Finasteryd czy Propecia?

Finasteryd pierwotnie był testowany jako środek zwalczający przerost prostaty. Dopiero podczas testów klinicznych okazało się, że zahamowanie DHT (dihydrotestosteron) powoduje także porost włosów.

Wtedy zaczęto przeprowadzać badania pod katem pomocy tego środka dla osób łysiejących. Stwierdzono, że optymalna dawka która mogłaby przeciwdziałać wypadaniu włosów to ok 1 mg finasterydu.
Wtedy firma Merck wprowadziła lek z zawartością 1mg finasterydu pod nazwa Propecia.

Oto ciekawostka znaleziona na jednym z forów:
(…) Jeśli kupicie sobie proscar i maszynkę do dzielenia tabletek (tabletkę dzieli się na 4 części -zawartość 1.25mg finasterydu nie robi praktycznie różnicy dla dorosłego mężczyzny) to na miesiąc wydacie ok 38 zł (Proscar kosztuje ok 150 zł i starcza na 4 miesiące!) a nie ok 180 bo tyle kosztuje miesiac kuracji propecia !!! Po prostu firma Merck wiedząc jak zdesperowani są łysiejący panowie pozwoliła sobie po prostu dać wysoka cenę za Propecie wiedząc że i tak znajdzie sie szeroka rzesza odbiorców.

hastagi na stronie:

#finasteryd #finasteryd cena #propecia cena #propecia opinie #propecia #finasteryd apteka #propecia apteka #finasteryd 1 mg #finasteryd 1mg #seboradin men opinie

Authors
Top