Jak długo rośnie włos?

Długość życia włosa człowieka zależy od jego płci, wieku, właściwości samego włosa, oraz cech właściwych danej osobie. Czas życia rzęs został oznaczony na około pół roku, w czasie kiedy typowy włos rosnący na głowie utrzymuje się na niej od dwóch do sześciu lat.

Wierzy się, że włosy rosną szybciej w czasie dnia niż w nocy, oraz gdy pogoda jest ciepła a nie chłodna – najprawdopodobniej z takiego samego powodu, dla którego rośliny i zwierzęta rozwijają się lepiej w ciepłych warunkach i przy obecności światła. Golenie i podcinanie włosów sprawia, iż te rosnące są grubsze, i najprawdopodobniej rosną szybciej.

Średnia długość włosów wśród Anglosaskich kobiet wynosi od osiemnastu do dwudziestu czterech cali, choć jak zostało to już wcześniej wspomniane mogą osiągnąć długość nawet pięćdziesięciu cali i więcej. Włosy Anglików i Amerykanów dorastają zazwyczaj do długości sześciu do ośmiu cali, choć zwyczaj nakazuje, by były krótko obcięte. Stopień przyrostu włosa wynosi od trzech-ósmych do trzech-czwartych cala na miesiąc. U kobiet, po osiągnięciu długości około czternastu cali spada on do połowy cala, a pod koniec życia włos niemal przestaje rosnąć.

hastagi na stronie:

#jak długo rosną włosy #jak długo rosną włosy na głowie #ile rosną włosy #jak długo żyje włos na głowie #ile czasu rosną włosy #jak szybko rosna rzesy #jak długo rośnie broda

Authors
Top