ysienie

Problem łysiejących – społeczeństwo

Problem łysiejących – społeczeństwo
Człowiek, który łysieje, ma o wiele więcej problemów niż sama zmiana wyglądu włosów,a co za tym idzie, całego wizerunku. Zdarza się, że ten, kto traci włosy, traci także pozycję w społeczeństwie. Człowiekowi, który wygląda gorzej, jest trudniej znaleźć pracę. Jeżeli ją ma, musi także dbać o wizerunek, a co się z tym wiąże, o własny wygląd fizyczny. Uważam, że to dyskryminacja. Jednak tak jest, że ludzie dyskryminują

Człowiek, który łysieje, ma o wiele więcej problemów niż sama zmiana wyglądu włosów,a co za tym idzie, całego wizerunku. Zdarza się, że ten, kto traci włosy, traci także pozycję w społeczeństwie. Człowiekowi, który wygląda gorzej, jest trudniej znaleźć pracę. Jeżeli ją ma, musi także dbać o wizerunek, a co się z tym wiąże, o własny wygląd fizyczny. Uważam, że to dyskryminacja. Jednak tak jest, że ludzie dyskryminują innych.

W podobnej sytuacji mogą znaleźć się ludzie otyli. Oni także są dyskryminowani ze względu na wygląd.

W idealnym społeczeństwie, każdy byłby traktowany tak, jak na to zasługuje – nie z powodu wyglądu, ale z powodu tego, jakim jest człowiekiem. Niestety, nasze społeczeństwo pozostawia wiele do życzenia.
I tak, człowiek bogaty, lecz łysiejący czy zupełnie łysy – będzie cieszył się poważaniem. On nie musi dbać o wygląd, aby zarabiać. On już osiągnął to, czego chciał – pieniądze, a co za tym idzie,pozycję. Widać wiec, ze łysienie uderza najbardziej w ludzi biednych i średnio zamożnych, oraz tych, którzy muszą odpowiednio wyglądać ze względu na swoją pracę. Odpowiednio – niekoniecznie oznacza dobrze. Po prostu muszą spełniać niepisane normy, które to ustala społeczeństwo a dla ich potrzeb – szefowie danej firmy czy grupy, dla której dana osoba pracuje.

Jak jest na to rada? Z pewnością nie przeszczep włosów czy czynienie cudów tam, gdzie nie można się ich spodziewać. Jedynym cudem, jaki mógłby sie zdarzyć, to zmiana nastawienia społeczeństwa.

A to już wiesz?  2006: Łysienie pozakaźne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy